Janusz Rafał Nowicki

>> wróć do listy osób
 
  • Janusz Rafał Nowicki
  • Janusz Rafał Nowicki
  • Janusz Rafał Nowicki
  • Janusz Rafał Nowicki

Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1943
Wzrost 175 cm
Waga 89 kg
Sylwetka krępa
Kolor włosów pieprz i sól
Kolor oczu niebieskie
Karnacja jasna
Rozmiar odzieży L
Agent aktorski Mirosława Niemczyk
mirka@skene.pl
+48 600 944 321
Umiejętności Pantomima
Prawo Jazdy A
Prawo jazdy B
Jazda konna
Akrobatyka
Spadochron
Pływanie
Jazda na nartach
poprzednie
następne
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor
Resume Wykształcenie:

1966 - PWST w Krakowie

Doświadczenie zawodowe:

od 2013 - Teatr Dramatyczny w Warszawie
1986 - 2013 - Teatr Współczesny w Warszawie
1983 - 1986 - Teatr im. J.Słowackiego w Krakowie
1976 - 1979 - Teatr im. S.Żeromskiego w Kielcach
1969 - 1976 - Teatr Rozmaitości w Krakowie
1967 - 1969 oraz 1979 - 1983 - Teatr Ludowy w Nowej Hucie
1966 - 1967 - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Filmografia:

2015 - odc. 1 w serialu DZIEWCZYNY Z UKRAINY (rola: Liszewski)
2010 - MAŁA MATURA 1947 (sędzia)
2009 - MOJA KREW (rola: pacjent w szpitalu, jednak scena nie znalazła się w ostatecznej wersji filmu, można ją zobaczyć w -materiałach niewykorzystanych- w wydaniu DVD; nie występuje w napisach)
2007 - ŚWIADEK KORONNY (senator Zdzisław Pokrzywa-Lewiński)
2007 - odc. 2, 4, 10, 11, 12 w ODWRÓCENI (senator Zdzisław Pokrzywa-Lewiński)
2006 - odc. 1, 2 w serialu SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY (profesor Gutek)
2006 - odc. 7, 9, 14 w FAŁSZERZE. POWRÓT SFORY (sędzia Chwalba)
2005 - odc. 9, 11 w BOŻA PODSZEWKA. CZĘŚĆ DRUGA (prezes Społem)
2004 - odc. 8 w KRYMINALNI (Feliks Szennert, ojciec Anny)
2003 - odc. 181, 183, 191 w M JAK MIŁOŚĆ (mecenas Koszycki, adwokat Radomskiej)
2002 - odc. 3 w SFORA (sędzia Chwalba)
2002 - 2009 - SAMO ŻYCIE (Tadeusz Młynarczyk, ojciec Karola, pracownika ochrony w redakcji gazety Samo Życie, i Roberta, dziennikarza Radia RMF FM)
2002 - odc. 103 w NA DOBRE I NA ZŁE (Wiktor Radecki)
2002 - BEZ LITOŚCI (sędzia Chwalba)
2001 - W PUSTYNI I W PUSZCZY Obsada dubbingu (Smain)
2001 - TAM I Z POWROTEM (pułkownik Lesień, naczelnik Wydziału Paszportowego)
2001 - odc. 3-5, 8 w MARSZAŁEK PIŁSUDSKI (Daszyński Ignacy)
2000 - odc. 6 w TWARZE I MASKI (przewodniczący zebrania w ZASP-ie)
2000 - odc. 23 w serialu DOM (ordynator Oddziału Dializ)
1999 - OSTATNIA MISJA (generał Winkler)
1997 - DER GEFAHRLICHE FRACHT w KAPITAN (Jaszin)
1995 - PROWOKATOR (prokurator)
1995 - GRACZE (Kotaban, członek sztabu wyborczego Wałęsy, wspólnik Miszy)
1993 - odc. 2, 6 w ZESPÓŁ ADWOKACKI (strażnik więzienny)
1990 - SUPERWIZJA (Max, były szef kina)
1988 - WARSZAWSKIE GOŁĘBIE (gołębiarz)
1987 - OPOWIADANIE WARIACKIE (chory)
1987 - KONIEC SEZONU NA LODY (Obsada aktorska)
1987 - odc. 4 w BALLADA O JANUSZKU (Obsada aktorska)
1986 - PRYWATNE ŚLEDZTWO (kierowca poloneza)
1986 - KOLEGA PANA BOGA (Obsada aktorska)
1986 - DWIE WIGILIE (lekarz leczący ojca Jadwigi)
1985 - SAM POŚRÓD SWOICH (PPS-owiec)
1984 - POBOJOWISKO (Bogdan Łanowiecki)
1977 - GDZIE WODA CZYSTA I TRAWA ZIELONA (Melasa)
1976 - OLŚNIENIE (Jan Gąsienica)
1974 - SPACER POD PSEM (milicjant)
1974 - ORZEŁ I RESZKA (agent polskiego wywiadu)

Teatr TV:

2006 - SŁOWO HONORU (Przewodniczący sądu Władysław Garnowski)
2006 - PASTORAŁKA (Chłop / Gospodarz)
2004 - WNIEBOWSTĄPIENIE (Bernard)
2004 - SCENY Z POWSTANIA... (Kowalczyk, sąsiad)
2003 - ŁUCJA I JEJ DZIECI (Stary)
2002 - LORD JIM (Braun)
2002 - BAR ŚWIAT (Pan Hanta)
2000 - ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ, CZYLI DOBRY CHŁOPIEC (Jarosław Kowalik)
1999 - W NIEPARYŻU I GDZIE INDZIEJ (Staruszek)
1999 - PODRÓŻ DO MOSKWY (Michał Żymierski)
1999 - NAUKA O BARWACH (Sutor)
1998 - ŚCIANA ARTURA, CZYLI CO ZROBIMY Z HENRIETTĄ (Admirał Featherstone)
1998 - CESARSKI SZALENIEC (Kapitan Snyder)
1997 - KRÓL MACIUŚ I (Minister Zdrowia)
1997 - KRAM Z PIOSENKAMI
1997 - DZIADY
1997 - CZARY MOTYLA (Pająk Nożycoręki)
1996 - TRZY CYLINDRY (Pan Sacramento)
1996 - SAWA (Jegor Iwanowicz)
1996 - ROZBITY DZBAN (Wit)
1996 - PRZYBYSZ Z NARBONY (Głowa aljamy)
1996 - NOTATKI STANU WOJENNEGO
1996 - DONADIEU (Tiefenbach)
1996 - CEZAR I POMPEJUSZ (Letoriusz)
1995 - UCZEŃ DIABŁA (Pułkownik Swindon)
1995 - ŚCIEŻKI CHWAŁY (Szeregowiec Didier)
1995 - PANNA MOLIERÓWNA (La Grange)
1995 - MADAME MOLIER (La Grange)
1995 - HERNANI (Sprzysiężony)
1995 - CAR MIKOŁAJ (Regis)
1994 - SZACH - MAT (Simon)
1994 - PROROK ILJA (Pierwszy)
1994 - OD SZÓSTEJ DO SZÓSTEJ (Norman)
1994 - NORA (Thorwald Helmer)
1994 - NIEPRZYJACIEL (Morderca)
1994 - NA DNIE (Miedwiediew)
1994 - CZERWONE PANTOFELKI (Snogg)
1994 - ANIELKA (Gajda)
1993 - POZA MIASTEM (O.V.Mere)
1993 - NIEDALEKO KONIGSALLEE (Furstenfeld)
1993 - FRIEDEMAN PUNTIGAM ALBO SZTUKA ZAPOMINANIA (Redaktor Telegraphu)
1992 - WARIATKA Z CHAILLOT (Makler)
1992 - OGIEŃ NA WICHRZE (Urzędnik)
1992 - DWIE GŁOWY PTAKA (Pułkownik Tuchołko)
1992 - BECKET, CZYLI HONOR BOGA (Baron angielski)
1990 - POLONEZ (Stanisław August Poniatowski),
1990 - NIEZŁOMNY Z NAZARETU (Judasz z Kariot)
1990 - MAŁY RODZINNY INTERES (Desmond Ayres)
1989 - UPIORY (Stolarz Engstrand)
1988 - ROZMOWA
1977 - KRONIKA POLSKA GALLA ANONIMA
1970 - MOJA DZIEWCZYNA (Iljas)

Spektakle:

2010 - MERLIN. INNA HISTORIA (postać: Senectus, czyli Merlin), reż.: O.Spisak
2010 - TIRAMISU (Obsada aktorska), reż.: A.Figura
2010 - CUKIER STANIK (postać: Dawid Cukier), reż.: G.Gietzky
2009 - LUDZIE I ANIOŁY (postać: Likwidator), reż.: W.Adamczyk
2009 - OBCY KRÓL (postać: Ojciec, Władysław II Jagiełło), reż.: A.Figura
2008 - PROCES (postać: Nadzorca), reż.: M.Englert
2007 - TEREMIN (postać: Walter Rosen), reż.: A.Tyszkiewicz
2006 - WASZA EKSCELENCJA (postać: Jeżewkin), reż.: I.Cywińska
2006 - UDAJĄC OFIARĘ (postać: Ojciec), reż.: M.Englert
2004 - KORONACJA (postać: Ojciech), reż.: Ł.Kos
2003 - PORUCZNIK Z INISHMORE (postać: Christy), reż.: M.Englert
2002 - WNIEBOWSTĄPIENIE (postać: Bernard), reż.: M.Englert
2001 - SAMOTNIK (postać: Sam Bradley), reż.: N.Rakowski
2001 - WIELKANOC (postać: Lindkvist), reż.: E.Axer
2000 - BARBARZYŃCY. SCENY Z MIASTA POWIATOWEGO (postać: Riedozubow Wasilij Iwanowicz), reż.: A.Glińska
1999 - MIESZCZANIN SZLACHCICEM (postać: Nauczyciel Fechtunku), reż.: M.Englert
1998 - NASZE MIASTO (postać: Szymon Stimson), reż.: M.Englert
1998 - WSZYSTKO W OGRODZIE (postać: Richard), reż.: Z.Zapasiewicz
1997 - ADWOKAT I RÓŻE (postać: Agent), reż.: Z.Zapasiewicz
1996 - SEMIRAMIDA (postać: Grzegorz Orłow), reż.: E.Axer
1995 - ZIMOWA OPOWIEŚĆ (postać: Camillo), reż.: M.Englert
1995 - MAGIA GRZECHU (postać: Rozum - gościnnie), reż.: T.Słobodzianek
1995 - JOWISZ I ZWIERZĘTA (postać: Dyrektor teatru - gościnnie), reż.: J.Łagodziński
1993 - KONCERT ŚWIĘTEGO OWIDIUSZA (forma twórczości: role, przedstawienie impresaryjne)
1993 - WIZYTA STARSZEJ PANI (postać: Policjant), reż.: W.Adamczyk
1992 - ROZBITY DZBAN (postać: Wit Kałuża; chłop), reż.: M.Englert
1991 - DON JUAN (postać: Don Alonzo), reż.: J.Buchwald
1991 - KWARTET DLA CZTERECH AKTORÓW (forma twórczości: role), reż.: M.Grabowski
1990 - HISTORIA (postać: Ojciec), reż.: W.Maryański
1989 - ŻYCIE I NIEZWYKŁE PRZYGODY... (postać: Iwan Gołubiew), reż.: M.Englert
1988 - DYLIŻANS (postać: Łapeńko), reż.: M.Englert
1988 - ZABAWA (postać: Parobek S), reż.: M.Englert
1987 - MISTRZ I MAŁGORZATA (postać: Afraniusz), reż.: M.Englert
1987 - PORYWACZE MARZEŃ (postać: Benedykt), reż.: H.Machulska
1986 - LORENZACCIO (postać: Kardynał Cibo), reż.: K.Zaleski
1985 - ZANIM SIĘ PRZERWIE SREBRNY... (postać: Igor Markuszew), reż.: M.Grabowski
1985 - ONI (postać: Seraskier Banga Tefuan), reż.: R.Zioło
1983 - ROZMOWY Z KATEM (postać: Schielke), reż.: J.Budkiewicz
1983 - HIOB (postać: Sofar z Noam), reż.: T.Malak
1983 - IRYDION (postać: Symeon), reż.: M.Grabowski
1982 - O KRASNOLUDKACH I O SIEROTCE MARYSI (forma twórczości: role), reż.: M.Kwieciński
1982 - NIE-BOSKA KOMEDIA (postać: Diabeł; Wariat; Rewolucjonista), reż.: Wł.Nurkowski
1982 - IGRASZKI Z DIABŁEM (postać: M.Kabat), reż.: H.Giżycki
1981 - KRAKOWIACY I GÓRALE (postać: Bardos), reż.: H.Giżycki
1981 - AWANTURA W CHIOGGI (postać: Toffolo), reż.: W.Śmigasiewicz, M.Wojtyszko
1981 - KSIĄDZ MAREK (postać: Kosakowski), reż.: A.Bednarz
1980 - MY NIŻEJ PODPISANI (postać: Lonia Szyndin), reż.: M.Kmieciński
1980 - NIESPODZIEWANY... (postać: Borowy), reż.: J.Budkiewicz
1979 - KRAM Z PIOSENKAMI (forma twórczości: role), reż.: Z.Kuleszanka
1979 - NAJWIĘKSZA ŚWIĘTOŚĆ (postać: Michaj Gruja + asystent reżysera), reż.: J.Budkiewicz
1979 - BETLEEM POLSKIE (postać: Jagiełło), reż.: H.Giżycki
1978 - ZABAWA JAK NIGDY (postać: Joe), reż.: J.Budkiewicz
1978 - RÓŻA (postać: Anzelm; Skazaniec + współpraca reżyserska), reż.: H.Giżycki
1978 - MĄŻ I ŻONA (postać: Hrabia Wacław), reż.: J.Pieńkiewicz
1977 - PREMIA (postać: Potępa), reż.: B.Poręba
1977 - JANOSIK CZYLI NA SZKLE... (postać: Opowiadacz), reż.: J.Uryga
1977 - HAMLET (postać: Klaudiusz), reż.: W.Ulewicz
1976 - KRAWCY SZCZĘŚCIA (postać: Strażnik), reż.: T.Kwinta
1976 - NASZA PATETYCZNA (postać: Frakowski), reż.: R.Filipski
1976 - GOŚCIE HOTELU DU PARC (postać: Kazik + współpraca reżyserska), reż.: M.Krygier
1976 - NASZA PATETYCZNA (postać: Frakowski; Milicjant), reż.: R.Filipski
1975 - CHAMPION (forma twórczości: role), reż.: J.Strama
1975 - GOŚCIE Z HOTELU DU PARC (postać: Bunio), reż.: M.Krygier
1974 - ZIELONY GIL (postać: Don Ricardo), reż.: R.Filipski
1974 - DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ (forma twórczości: role), reż.: I.Kanicki
1973 - KARIERA ARTURA UI (postać: Ernesto Roma), reż.: M.Górkiewicz
1973 - BEZSENNOŚĆ (postać: John Wheeler + asystent reżysera), reż.: M.Górkiewicz
1973 - PO GÓRACH, PO CHMURACH (postać: Marek), reż.: M.Górkiewicz
1971 - JASEŁKA (postaci: Diabeł, Twardowski, Pachoł, Pasterz), reż.: J.Ukleja
1971 - CHŁOPI (postać: Antek Boryna), reż.: W.Wróblewska
1970 - WÓDKO, WÓDECZKO (forma twórczości: role), reż.: R.Smożewski
1970 - KOMU BIJE DZWON (postać: Andres), reż.: J.Goliński
1970 - PRZEDWIOŚNIE (postać: Cezary), reż.: J.Wyszomirski
1970 - KRÓLOWA PRZEDMIEŚCIA (postać: Antek; Aktor), reż.: J.Ukleja
1969 - DROGA WIODŁA PRZEZ... (postać: Socha), reż.: J.Skotnicki
1969 - ANTYGONA (postać: Hajmon), reż.: R.Smożewski
1969 - NOS (postać: Urzędnik I), reż.: J.Łukowski
1969 - UCIECZKA (postać: Budionnowiec; Cichy), reż.: H.Gryglaszewska
1968 - KRAM Z PIOSENKAMI (forma twórczości: role), reż.: J.Skotnicki
1968 - RÓŻA (forma twórczości: role), reż.: I.Babel
1968 - MĄŻ I ŻONA (postać: On), reż.: I.Babel
1968 - BALLADA WIGILIJNA, CZYLI JAK MAREK, JAN, MATEUSZ I ŁUKASZ Z TEATRU LUDOWEGO DO BETLEJEM SZLI (postać: Łukasz), reż.: I.Jun
1967 - O MÓJ TATO (postać: Jonatan), reż.: P.Paradowski
1967 - NOC LISTOPADOWA (postać: Zaliwski), reż.: K.Braun
1967 - WIŚNIOWY SAD (postać: zawiadowca stacji + asystent reżysera), reż.: I.Babel
1967 - CZERWONE PANTOFELKI (postać: Nels), reż.: J.Sopoćko
1966 - SPAZMY MODNE (postać: Szarmancki), reż.: T.Burnatowicz
1966 - ŻEGLARZ (postać: Student), reż.: P.Paradowski
1965 - POD DRZWIAMI (postać: Beckman; Ten Drugi), reż.: J.Kaliszewski

Słuchowiska radiowe:

2010 - BĘBNISTA (postać: Płotka), reż.: J.Warenycia
2010 - ZAZDROŚĆ I MEDYCYNA (postać: Doktor Bogucki), reż.: J.Warenycia
2010 - OPOWIADANIA KOŁYMSKIE (postać: Głos 8), reż.: J.Warenycia 2010 - PIĘTNO (postać: Weteran 1; Dozorca planu), reż.: J.Warenycia 2010 - STANIESZ SIĘ FALĄ (postać: Owidiusz), reż.: S.Elsner-Załuski 2010 - GORĄCE UCZUCIE (postać: Doktor Sprawczenko), reż.: D.Bałazy
2010 - JÓZEFINA I JA (postać: Doktor Feilchenfeldt), reż.: W.Modestowicz
2010 - LAST MINUTE TOUR (forma twórczości: role), reż.: W.Modestowicz
2010 - EKSPRESS WARSZAWA-SUWAŁKI (postać: Stary), reż.: J.Warenycia
2009 - PRZESYŁKA (postać: Kapitan), reż.: W.Modestowicz
2009 - CZARODZIEJ, CZYLI SZTUKA ZNIKANIA (postać: Profesor), reż.: D.Bałazy
2009 - KORDIAN (postać: Grzegorz), reż.: J.Warenycia
2009 - DWADZIEŚCIA MINUT Z ANIOŁEM (postać: Anczugin), reż.: D.Bałazy
2009 - CMENTARZE (postać: Sąsiad 1), reż.: J.Warenycia
2009 - POKOLENIE (postać: Ojciec Rudego), reż.: J.Warenycia
2009 - ŚMIERĆ IWANA ILJICZA (forma twórczości: role), reż.: J.Warenycia
2009 - DOM OTWARTY (postać: Telesfor), reż.: J.Warenycia
2008 - SZEREGOWIEC HORST (postać: Horst), reż.: J.Warenycia
2008 - BALLADA O SCHOWKU (postać: Muzealnik), reż.: A.Piszczatowski
2008 - STACJA GRANICA (postać: Car Mikołaj I), reż.: A.Piszczatowski
2008 - PORZĄDKI (postać: Zaręba), reż.: D.Bałazy
2008 - ZIELONY KAPTUREK (postać: Wilk), reż.: D.Bałazy
2008 - ARCYPRZYPADEK ŚMIERCI I ŻYCIA (postać: Głos 5), reż.: S.Woroniecki
2008 - DZIADY - WIECZÓR DRUGI (postać: Generał), reż.: P.Łysak
2008 - MUZYKA SUPERMARKETÓW (postać: Ojciec Kamińskiego), reż.: A.Piszczatowski
2008 - ŚMIERĆ PORUCZNIKA (postać: Generał), reż.: J.Warenycia
2008 - KLAWIATURA (postać: Cyprian), reż.: J.Warenycia
2008 - NOVECENTO (postać: Stary Boodman), reż.: J.Zaorski
2008 - BRUDERSZAFT Z BELZEBUBEM (postać: Dragon Belzebubowicz / Pułkownik Malicki), reż.: J.Zaorski
2008 - CHŁOPIEC Z BALLADY (postać: Głos / Prokurator-komandor Jan Siemianowski), reż.: W.Modestowicz
2007 - JAKI JEST KOŃ (postać: Kwiatek), reż.: J.Warenycia
2006 - WITAJ W TEJ KRAINIE (postać: Japa / Włóczęga I), reż.: P.Łysak
2004 - ZWYCIĘSTWO - część 1 (forma twórczości: role), reż.: W.Modestowicz
2004 - ZWYCIĘSTWO - część 2 (forma twórczości: role), reż.: W.Modestowicz
2001 - MOCARZ (postać: Kazimierz Mirski), reż.: W.Markiewicz
2001 - ELEGIA BABELSBERSKA (postać: Wilhelm), reż.: W.Markiewicz
1998 - PORTRET GRUPOWY Z DAMĄ (postać: Reżyser filmowy), reż.: W.Markiewicz

Nagrody:

2008 - Nagroda aktorska za rolę w słuchowisku na VIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TVP DWA TEATRY w Sopocie
2007 - Nagroda aktorska ze role: Profesora w słuchowisku HIENA CMENTARNA i Japy w WITAJ W TEJ KRAINIE na VII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TVP DWA TEATRY
1986 - XXVI KST - Nagroda Główna za rolę Seraskiera Banga w ONYCH w Kaliszu
1977 - Dzika Róża - nagroda dla najpopularniejszego aktora sezonu w Teatrze im. S.Żeromskiego w Kielcach
1975 - X OPZTMF w Szczecinie - I Nagroda jury w kat. monodramów i II Nagroda Publiczności za rolę w monodramie CHAMPION S.Radłowskiego w Teatrze EREF 66 w Krakowie

Odznaczenia:

1979 - Srebrny Krzyż Zasługi
1979 - Zasłużony Działacz Kultury