Dominika Ostałowska

>> wróć do listy osób
 
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska
  • Dominika Ostałowska

Płeć kobieta
Rok urodzenia 1971
Wzrost 161 cm
Waga 65 kg
Sylwetka drobna
Kolor włosów blond
Kolor oczu brązowe
Karnacja jasna
Rozmiar odzieży M
Manager Łukasz Niezgoda
lukasz@skene.pl
+48 608 305 688
Agent aktorski Adrian Stanisławski
adrian@skene.pl
+48 600 949 373
Umiejętności Prawo jazdy B
Pływanie
Jazda na łyzwach
Języki obce niemiecki
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor> Spotkania autorskie
Resume Wykształcenie:

1994 - Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, Wydział Aktorski


Filmografia:

2016 - HISTORIA ROJA (rola: Hrabina Gąsowska)

2016 - serial M JAK MIŁOŚĆ (rola: Marta Wojciechowska-Budzyńska, córka Mostowiaków)

2015 - odc. 609, 610, 612 w serialu NA DOBRE I NA ZŁE (rola: Mama Weroniki)

2015 - serial M JAK MIŁOŚĆ (rola: Marta Wojciechowska - Budzyńska, córka Mostowiaków)

2014 - serial M JAK MIŁOŚĆ (rola: Marta Wojciechowska - Budzyńska, córka Mostowiaków)

2014 - odc. 2 w serialu O MNIE SIĘ NIE MARTW (rola: Elżbieta Kosowska)

2013 - odc. 84 w serialu HOTEL 52 (rola: Nina Richter)

2013 - serial M JAK MIŁOŚĆ (rola: Sędzia Marta Wojciechowska - Budzyńska, córka Mostowiaków)

2013 - odc. 46 w serialu PRAWO AGATY (rola: Minister Barbara Król, żona Andrzeja)

2011 - odc. 2 w serialu GŁĘBOKA WODA (rola: Wioletta, matka Karoliny)

2009 - CO MÓWIĄ LEKARZE (rola: Joanna Knap, matka Zofii)

2009 - PROJEKT DZIECKO (rola: Anna Nowak)

2008 - odc. 286 w serialu RODZINA ZASTĘPCZA (rola: Gwiazda)

2007 - REGINA (rola: Regina)

2007 - odc. 87 w serialu KRYMINALNI (rola: Magda Leszczyńska)

2007 - odc. 7, 14 w serialu EKIPA (rola: Posłanka Karolina Jabłonowska, członek komisji ds. równouprawnienia)

2006 - NADZIEJA (rola: Matka Franciszka)

2003 - WARSZAWA (rola: Wiktoria)

2002 - serial ŚWIĘTA POLSKIE (rola: Magda, córka Władysława)

2000 -serial M JAK MIŁOŚĆ (rola: Sędzia Marta Wojciechowska, córka Mostowiaków)

2000 - DALEKO OD OKNA (rola: Regina Lilienstern)

1999 - WOJACZEK (rola: Mała)

1999 - odc. 14 w serialu RODZINA ZASTĘPCZA (rola: Nauczycielka)

1999 - 4 W 1 (Obsada aktorska)

1998 - ZŁOTO DEZERTERÓW Obsada aktorska (rola: Strażniczka w banku)

1997 - WITMAN FIUK (rola: Iren)

1997 - DUSZA ŚPIEWA w OPOWIEŚCI WEEKENDOWE (rola: Żona Adama)

1997 - MUSISZ ŻYĆ (rola: Agnieszka, córka Hyńczaków)

1997 - HISTORIE MIŁOSNE (rola: Ewa Bielska, studentka adiunkta)

1997 - DRUGI BRZEG (rola: Henrietta Vogel)

1997 - odc. 2, 3, 4 w serialu BOŻA PODSZEWKA (rola: Anusia Jurewicz, siostra Marysi)

1995 - ŁAGODNA (rola: Żona)

1994 - BEYOND FORGIVENESS (rola: Sonia)


Spektakle:


2015 - EFEKT (rola: Dr Lorna James), reż.: A. Glińska/Teatr Studio im.
Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa

2014 - JAK ZOSTAŁAM WIEDŹMĄ (rola: Dziewczynka), reż.: A. Glińska/Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Warszawa

2011 - ALLEGRO MODERATO (rola: Ewa), reż.: K. Rekowski/Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego Warszawa

2011 - ILUZJE (rola: Pierwsza Kobieta), reż.: A. Glińska/Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego Warszawa

2010 - CHOPIN - MUZYKA I MIŁOŚĆ (rola: George Sand), reż.: W. Izban/Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka Warszawa

2008 - FEBE, WRÓĆ (rola: Helen), reż.: A. Guziński/Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera Warszawa

2007 - DZIECKO W KRAINIE MUZYKI (rola: Aktorka), reż.: W. Izban/Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka Warszawa

2007 - ARABSKA NOC (rola: Franziska Dehke), reż.: K. Raduszyńska/Teatr Montownia Warszawa

2006 - MIARKA ZA MIARKĘ (rola: Isabella), reż.: A. Augustynowicz/Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera Warszawa

2005 - KOBIETA Z MORZA (rola: Bolette Wangel), reż.: R. Wilson/Teatr Dramatyczny Warszawa

2005 - OPOWIEŚCI O ZWYCZAJNYM SZALEŃSTWIE (rola: Alicja), reż.; A. Glińska/Teatr Dramatyczny Warszawa

2004 - POWRÓT NA PUSTYNIĘ (rola: Mathilde), reż.: A. Augustynowicz/Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera Warszawa

2003 - HISTORIE ZAKULISOWE (rola: Kławdia Matwiejewna Dolska - Kauczukowa), reż.: Z. Zapasiewicz/Teatr Powszechny im. Zygmunta
Hubnera Warszawa

2001 - ZDANIEM AMY (rola: Amy Thomas), reż.: M. Grzegorze/Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera Warszawa

2000 - PO DESZCZU (rola: Szatynka), reż.: A. Glińska, W. Kowalski/Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera Warszawa

2000 - BARBARZYŃCY. SCENY Z MIASTA POWIATOWEGO (rola: Monachowa Nadieżda Polikarpowna), reż.: A. Glińska/Teatr Współczesny
Warszawa

2000 - CZWARTA SIOSTRA (rola: Katia), reż.: W. Kowalski/Teatr Powszechny im. Zygmunta Hubnera Warszawa

1998 - TAK DALEKO, TAK BLISKO (Obsada aktorska), reż.: K. Zaleski/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1998 - OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO (rola: Marianna), reż.: A. Glińska/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa
1997 - GARDEROBIANY (rola: Irene), reż.: K. Zaleski/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1997 - SZALONY DZIEŃ, CZYLI WESELE FIGARA (rola: Cherubin), reż.: W. Śmigasiewicz/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1997 - KOROWÓD (rola: Słodka dziewuszka), reż.: A. Glińska/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1996 - KUPIEC WENECKI (rola: Jessica), reż.: W. Śmigasiewicz/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1995 - SCENY Z EGZEKUCJI (rola: Supporta), reż.: A. Pawłowski/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1994 - ARKADIA (rola: Thomasina Coverly), reż.: A. Pawłowski/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1994 - FANTAZY (rola: Helenka), reż.: G. Holoubek/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1994 - J.B. I INNI (rola: Aleksandra), reż.: T. Kenwicki/Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza Warszawa

1994 - LETNICY (rola: Maria Lwowna), reż.: M. Komorowska/PWST Warszawa


Spektakle Tv:

2012 - ILUZJE (rola: Pierwsza kobieta), reż.: A. Glińska

2010 - W ROLI BOGA (rola: Dr Ann Ross)

1996 - CIOTKA KAROLA (rola: Amy)

1996 - LISTY DO SARY (Obsada aktorska)

1996 - RAP - ŁAP - BAJA (rola: Matka; Płanetnik)

1996 - TRISTAN I IZOLDA (rola: Izolda)

1995 - CYD (rola: Infantka)

1995 - GÓRSKI HOTEL (rola: Liza)

1995 - ŁAGODNA (rola: Żona)

1995 - MADAME MOLIER (rola: Armanda)

1995 - PANNA MOLIERÓWNA (rola: Armanda)

1995 - ZEMSTA WRÓŻKI (rola: Królewna)

1994 - CAŁKOWITE ZAĆMIENIE (rola: Matylda Verlaine)

1994 - CHORY Z UROJENIA (rola: Aniela)

1994 - CUDZA ŻONA I MĄŻ POD ŁÓŻKIEM (rola: Żona II)

1994 - MAŁKA SZWARCENKOPF (rola: Małka Szwarcenkopf)

1994 - NIEPRZYJACIEL (rola: Wieśniaczka)

1993 - HISTORIA JEDNEGO DNIA Z EPILOGIEM (rola: Dziewczyna)

1993 - MIARKA ZA MIARKĘ (rola: Izabella)


Dubbing:

2008 - 33 SCENY Z ŻYCIA (postać: Julia Jentsch)

1998 - 14 BAJEK Z KRÓLESTWA LAILONII LESZKA KOŁAKOWSKIEGO (postać: Lina)

1998 - KRÓLESTWO ZIELONEJ POLANY. POWRÓT

1997 - UN AIR SI PUR . . . (postać: Pokojówka)


Nagrody filmowe:

2004 - WARSZAWA Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii: drugoplanowa rola kobieca; za rok 2003

2003 - WARSZAWA Gdynia (do 1986 Gdańsk) Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) nagroda za drugoplanową rolę kobiecą

2001 - DALEKO OD OKNA Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii: najlepsza główna rola kobieca; za rok 2000

2000 - WOJACZEK Orzeł, Polska Nagroda Filmowa (nominacja) w kategorii: najlepsza główna rola kobieca; za rok 1999

1997 - ŁAGODNA Ryga (MF Aktorów Filmowych) nagroda za rolę kobiecą

1997 - ŁAGODNA Rosja (MFF `Złoty Rycerz`) nagroda aktorska za drugoplanową rolę kobiecą; festiwal odbył się w Moskwie


Nagrody teatralne:

2010 - W ROLI BOGA Sopot - Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV `Dwa Teatry` Grand Prix

2007 - NORYMBERGA Sopot - Krajowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TV `Dwa Teatry` Grand Prix za rolę Hanki

1995 - Nagroda im. Tadeusza Łomnickiego przyznana przez Senat PWST w Warszawie

1999 - Nagroda `Feliks Warszawski` za sezon 1998/99 za najlepszą rolę kobiecą za rolę Marianny w `Opowieściach Lasku Wiedeńskiego` von
Horvata w Teatrze Ateneum

2000 - Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza przyznana przez redakcję miesięcznika `Teatr` za rolę Marianny w `Opowieściach lasku wiedeńskiego` w Teatrze Ateneum

2001 - Nagroda za perfekcję za rolę Amy w sztuce `Zdaniem Amy` na I Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu