Piotr Rzymyszkiewicz

>> wróć do listy osób
 
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz
  • Piotr Rzymyszkiewicz

Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1964
Wzrost 180 cm
Waga 88 kg
Sylwetka proporcjonalna
Kolor włosów ciemny blond
Kolor oczu brązowe
Karnacja jasna
Rozmiar odzieży XL
Agent aktorski Mirosława Niemczyk
mirka@skene.pl
+48 600 944 321
Umiejętności Pantomima
Śpiew
Prawo jazdy B
Jazda konna
Powożenie
Akrobatyka
Szermierka
Wspinaczka
Pływanie
Lekkoatletyka
Siatkówka
Koszykówka
Strzelectwo
Jazda na łyzwach
Jazda na nartach
Hokej na lodzie
Języki obce angielski brit.
rosyjski
gwara śląska
gwara góralska
Taniec Klasyczny
Ludowy
Współczesny
> Pobierz portfolio > Obejrzyj filmy
Profile zawodowe
> Aktor
Resume Wykształcenie:

1986 - PWSFTvIT w Łodzi, Specjalizacja: aktor dramatu

Doświadczenie zawodowe:

Teatr Polski (1987-1989)
Teatr Popularny (1989-1990)
Teatr Szwedzka 2/4 (1990-1992)
Teatr Scena Prezentacje
Teatr na Woli
Teatr Stara Prochownia
Teatr Komedia
Teatr Jestem
Teatr Adekwatny
Teatr Syrena (1999-2000)
Teatr Powszechny w Łodzi (1986-1987)
Kabaret TEY Z.Laskowika

Filmografia:

2017 - odc. 23 w serialu SZPITAL DZIECIĘCY (rola: Profesor Stanisławski)
2017 - odc. 16 w serialu W RYTMIE SERCA (rola: Leśnik)
2016 - serial WOJENNE DZIEWCZYNY (rola: Wartownik na Pawiaku)
2016 - serial KOMISARZ ALEX (rola: Pracownik kanału)
2016 - serial OJCIEC MATEUSZ (rola: Boruń)
2016 - serial PRZYJACIÓŁKI (rola: Właściciel lokalu)
2012/2013 - odc. 930, 947, 950, 957, 979, 981, 982, 985 w serialu M JAK MIŁOŚĆ (Gangster Wojdas)
2010/2011 - odc. 2014, 2024, 2029, 2034, 2050, 2059, 2064, 2099, 2100-2102, 2104 w KLAN (Tomek Palczewski - alkoholik i terapeuta - moderator spotkań AA u boku Bogny Jakubowskiej)
2009 - odc. 1224 w PLEBANIA (dyrektor)
2008 - odc. 38 w WYDZIAŁ ZABÓJSTW (Zygmunt Kulesza)
2008 - odc. 47 w I KTO TU RZĄDZI (kelner)
2007 - odc. 20 w MAMUŚKI (taksówkarz)
2006 - odc. 49 w KRYMINALNI (mężczyzna)
2005 - odc. 624, 632 w PLEBANIA (Wojtek)
2005 - odc. 206 w NA DOBRE I NA ZŁE (Artur Leśniewski)
2004 - odc. 376, 382, 384, 415 w PLEBANIA (Wojtek /adorator/ Bożeny)
2004 - odc. 200, 201, 203, 205 w NA DOBRE I NA ZŁE (Artur Leśniewski)
2004 - odc. 11 w GLINA (agent Centralnego Biura Śledczego)
2003 - SHOW (Obsada aktorska)
2003 - 2010 - NA WSPÓLNEJ (2 role: policjant; sędzia)
2002 - 2010 - SAMO ŻYCIE (pracownik ochrony wynajęty przez Kacpra Szpunara do ochrony Teresy Jankowskiej)
2002 - odc. 174 w PLEBANIA (pan Henio - kierowca szefowej)
2002 - odc. 60, 91 w M JAK MIŁOŚĆ (barman)
2001 - serial WIĘZY KRWI (Obsada aktorska)
2001 - odc. 39 w serialu MIASTECZKO (uczestnik programu /Magnes/)
2000 - SYZYFOWE PRACE (asystent)
2000 - odc. 33 w serialu MIASTECZKO (uczestnik programu /Magnes/)
2000 - odc. 21 w serialu DOM (Obsada aktorska)
2000 - 2001 - ADAM I EWA (Kaniewski - właściciel restauracji, sąsiad galerii Nowickiego)
2000 - odc. 17, 36 w 13 POSTERUNEK 2 (Obsada aktorska)
1999 - WROTA EUROPY (kolega Staszewicza)
1999 - odc. 18 w MIODOWE LATA (policjant)
1998 - odc. 1884 (2), 1885-1889 (3), 1890 (4), 1892 (5), 1893 (6) w serialu SYZYFOWE PRACE (asystent), reż.: P.Komorowski
1997 - KRONIKI DOMOWE (wikary)
1997 - 2011 - Serial KLAN (2 role: ojciec dziewczynki - właścicielki psa Aresa przygarniętego przez Olkę /sezon 2000-2001/; lekarz gastrolog, który skierował Daniela Rossa na leczenie szpitalne na oddziale wewnętrznym /sezon 2004-2005/)
1996 - odc. 7 w EKSTRADYCJA 2 (Obsada aktorska), reż.: W.Wójcik
1996 - DZIECI I RYBY (Obsada aktorska), reż.: J.Bromski
1995 - odc. 4 w SUKCES... (Obsada aktorska), reż.: K.Gruber
1993 - 1994 - BANK NIE Z TEJ ZIEMI (Obsada aktorska)
1992 - PIERŚCIONEK Z ORŁEM W KORONIE (Obsada aktorska)
1991 - odc. 5 w serialu PANNY I WDOWY (Obsada aktorska)
1991 - PANNY I WDOWY (Obsada aktorska)
1991 - KONIEC GRY (Obsada aktorska)
1990 - DZIEWCZYNA Z MAZUR (Obsada aktorska)
1989 - SZTUKA KOCHANIA (pacjent Pasikonika), reż.: J.Bromski
1989 - STAN STRACHU (Obsada aktorska, epizod), reż.: J.Kijowski
1989 - JASTRZĘBIA MĄDROŚĆ (Jan), reż.: V.Drha
1988 - odc. 1-4, 9 w POGRANICZE W OGNIU (Janek, członek grupy Czarka)
1988 - DEKALOG, TRZY w DEKALOG (Obsada aktorska)
PRZEJAZD NIESTRZEŻONY (Pan młody), reż.: Z.Trzciński
OSTATNI SPRAWIEDLIWY (Lot), reż.: J.Machulski

Etiudy szkolne PWSFTviT:

1989 - CIEMNOŚCI KRYJĄ ZIEMIĘ (Obsada aktorska)
1988 - KRZYŻ (Obsada aktorska)
1986 - PRZEPUSTKA (Obsada aktorska)
1984 - RED BOX (Współpraca)

Teatr TV:

2007 - ZMARTWYCHWSTANIE (Pan Młody), reż.: L.Ogińska
1998 - DAMA OD MAXIMA (Obsada aktorska)
1992 - TAK, CHCĘ TAK (Dedalus; Richie Goulding)
1991 - LEONCE I LENA (Dwór)

Spektakle:

2017 - HISTORYJA O CHWALEBNYM ZMARTWYCHWSTANIU PAŃSKIM (role: Kleofas, Proklus, Łotr) reż.: M. Olszewski / Teatr Oratorium w Warszawie
2017 - TULLN A.D 1683 CZYLI NARADA PRZED LITWĄ W OBRONIE CHRZEŚCIJAŃSTWA (rola: Strattman kanclerz nadworny) reż.: G. Jach / Teatr Wilanów w Warszawie.
2016 - ...WAS NA TO ZDIES PRYWIEZLI, SZTOB WY PODOCHLI... Marian Jonkajtys (rola: Sybirak), scen. i reż.: J. Fijałkowska
2008 - REKONSTRUKCJA POETY (forma twórczości: role), reż.: M.T.Wójcik
2008 - ŚWIĘTOSZEK (Damis), reż.: M.T.Wójcik
2007 - SCENY NA ZAMKU (forma twórczości: role), reż.: S.Biraga
2006 - KRÓL LEAR (Książę Burgundii, Starzec), reż.: A.Konczałowski
2006 - KONIK GARBUSEK (Herold, Ochmistrz, Księżyc), reż.: T.Grochoczyński
2005 - ZMARTWYCHWSTANIE (Adam, Pan Młody), reż.: B.Poręba
2005 - IN ARTICULO MORTIS /W obliczu śmierci/ (postać: Akto), reż.: M.T.Wójcik
2004 - NORBLIN ZAKŁAD WYTOPU SNÓW IMIENIEM ZANTMANA (forma twórczości: role), reż.: Ł.Czuj Łukasz /przedstawienie impresaryjne/
2003 - MAKBET (Banquo), reż.: T.Wójcik
2003 - PROCES (Malarz), reż.: H.Boukołowski
2002 - ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH (Parys), reż.: H.Boukołowski
2001 - TRENY (postać: Kochanowski), reż.: H.Boukołowski
2000 - DŻUMA (postać: Rieux), reż.: M.T.Wójcik
1999 - BALLADA CZERNIAKOWSKA, CZYLI BOSO, ALE W OSTROGACH (Bokser), reż.: T.Wiśniewski
1999 - GRA O MANON (forma twórczości: role), reż.: W.Siemion
1999 - SKĄPIEC (Kleant), reż.: M.T.Wójcik
1999 - W 80 DNI NAOKOŁO ŚWIATÓW (Sullivan; Monet; Verdi; ...), reż.: J.Polewka
1998 - BAJKI MICKIEWICZA (forma twórczości: role), reż.: H.Boukołowski
1998 - ROZMOWY Z KATEM (Oficer śledczy II), reż.: M.T.Wójcik
1997 - CYRANO (Oficer Kadetów), reż.: A.Rozhin
1997 - PAN TADEUSZ (Tadeusz), reż.: M.T.Wójcik, H.Boukołowski
1997 - RYSZARD III (Hastings), reż.: H.Boukołowski
1996 - CYD (Rodrygo), reż.: T.Konieczny
1996 - LEGENDY WARSZAWSKIEJ STARÓWKI (forma twórczości: role), reż.: M.T.Wójcik, H.Boukołowski
1995 - DZIKIE ŁABĘDZIE (Niels), reż.: M.T.Wójcik
1994 - ŚLEPCY (forma twórczości: role), reż.: J.Latos
1994 - SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY (Tomasz Kaczanowski), reż.: W.Skaruch, M.Wojtyszko
1994 - TRISTAN I IZOLDA (Tristan), reż.: J.Zbiróg
1992 - ANTYGONA (Hajmon), reż.: H.Boukołowski
1992 - DUŃSKA HISTORIA (Najstarszy brat - gościnnie), reż.: A.Szapiro
1990 - POŻYCZ NAM MĘŻA, POOPY (Piotr), reż.: R.Szejd
1990 - HISTORIA (Jerzy), reż.: W.Maryański
1988 - BALLADYNA (Gralon), reż.: J.Machulski
1987 - CYD (Sankty), reż.: A.Hanuszkiewicz
1986 - BALLADY O OSTATNICH (Kotwicz), reż.: E.Korin
1986 - GARAŻ (Pan młody), reż.: D.Bargiełowski
1985 - MARIA I WOYZECK (Woyzeck), reż.: A.Hanuszkiewicz
SZKLANA MENAŻERIA (Tom), reż.: R.Szejd
TANGO (Artur), reż.: J.Maciejowski
WESELE KRWI (Pan młody), reż.: K.Kelm
KORDIAN (Kordian), reż.: H.Boukołowski
NIEMCY (Willy Sonenbruch), reż.: M.T.Wójcik
NOC LISTOPADOWA (Piotr Wysocki), reż.: B.Augustyniak
SŁOMIANI CHŁOPCY (Asystent reżysera), reż.: E.Dziewoński

Nagrody:

2004 - Warszawa - XIII Konkurs Teatrów Ogródkowych - III nagroda za przedstawienie CZEKAŁEM NA CIEBIE (wspólnie z Tomaszem Zarodem)
1986 - Łódź - IV OPSDST - wyróżnienie za role: Woyzecka w przedstawieniu MARIA I WOYZECK wg Georga Buchnera w reż.: A. Hanuszkiewicza i za rolę Kotwicza w BALLADACH O OSTATNICH wg Maksyma Gorkiego w reż.: E.Korina (dyplomy PWSFTViT Łódź)

Inne:

Spektakl CZEKAŁEM NA CIEBIE (rola: Pierwszy) - wyróżnienie za reżyserię w XIII Konkursie Teatrów Ogródkowych