Michał Szewczyk

>> wróć do listy osób
 
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk
  • Michał Szewczyk

Płeć mężczyzna
Rok urodzenia 1934
Wzrost 170 cm
Waga 80 kg
Sylwetka krępa
Kolor włosów siwe
Kolor oczu niebieskie
Karnacja jasna
Rozmiar odzieży L
Agent aktorski Adrian Stanisławski
adrian@skene.pl
+48 600 949 373
Umiejętności Śpiew
Prawo jazdy B
Jazda konna
Języki obce rosyjski
> Pobierz portfolio
Profile zawodowe
> Aktor
Resume Zagrał w przeszło 100 filmach! Dojrzały mężczyzna o gołębim sercu i duszy chłopaka - łobuziaka. Któż nie pamięta Albina z filmu KAPITAN SOWA NA TROPIE, czy kuzyna Michała z filmu PAN SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE.
Precyzja i doskonałość mistrza. Uwielbiany przez reżyserów, kolegów, obsługę techniczną. W zeszłym roku aktor obchodził 50-lecie pracy. Ogromne poczucie humoru, prawość i takt. Wspaniała kondycja i bystry umysł.
Ten aktor nas jeszcze zadziwi... Jak wino - im starszy tym lepszy.

Wykształcenie:

1958 - PWSFTViT w Łodzi

Doświadczenie zawodowe:

Od 1958 - aktor Teatru Powszechnego w Łodzi

Filmografia:

2016 - odc. 626 w serialu NA DOBRE I NA ZŁE (rola: Marian Kasperski)
2014 - SĄSIADY (rola: Inteligent; `Przemiany`)
2014 - SŁUŻBY SPECJALNE (rola: stary ksiądz)
2014 - odc. 5 w serialu SŁUŻBY SPECJALNE (rola: stary ksiądz; odcinki: 5)
2013 - odc. 34, 43, 44, 47 w serialu KOMISARZ ALEX (rola: Waldemar Biernacki)
2013 - odc. 21 (8) w LEKARZE (Eryk - starszy pan), reż.: F.Zylber
2012 - odc. 15 w KOMISARZ ALEKS (Biernacki - właściciel domu)
2011 - KOLEŻANKI Obsada aktorska (staruszek w autobusie)
2011 - KSIĘSTWO (obsada aktorska), reż.: A.Barański
2010 - WEEKEND (lokaj Normana)
2009 - POPIEŁUSZKO. WOLNOŚĆ JEST W NAS (Zbigniew Herbert)
2006 - odc. 1, 7 w APETYT NA MIŁOŚĆ (Michał, klient wypożyczalni)
2003 - 2005 - SPRAWA NA DZIŚ (Kazimierz Jerzmanowski, wójt Zdziechowa)
2001 - MAŁOPOLE CZYLI ŚWIAT (Olszewski)
2000 - SYZYFOWE PRACE (nauczyciel)
2000 - odc. 25 w serialu DOM (stryj Pawła)
1998 - odc. 1884 (2), 1885 - 1889 (3), 1890 (4), 1893 (6) w serialu SYZYFOWE PRACE (nauczyciel)
1997 - 2010 - KLAN (Boguś Marczak - mąż Maliny zmarły na skutek otrucia przygotowywanymi mu przez żonę Malinę naparami z ziół)
1991 - SIWA LEGENDA (Gołas)
1988 - POWRÓT DO POLSKI (Kaczmarek, woźnica Frankowskiego)
1988 - DESPERACJA (szpicel)
1987 - TRÓJKĄT BERMUDZKI (więzień - nie występuje w czołówce)
1987 - PANTAREJ (kotłowy Walerek)
1987 - MR TAŃSKI (kolejarz)
1986 - CUDOWNE DZIECKO (policjant - nie występuje w czołówce)
1985 - DŁUŻNICY ŚMIERCI (aresztant w Strzekocianach)
1984 - ROMANS Z INTRUZEM (Alfred Kubicki)
1984 - KOBIETA Z PROWINCJI (Prezes; klient lokalu chcący tańczyć z Celinką)
1983 - DZIEŃ KOLIBRA (pracownik warsztatów, kolega ojca Sławka)
1982 - odc. 6 w PRZYGRYWKA (mężczyzna na przystani)
1982 - odc. 3 w serialu POLONIA RESTITUTA (legionista - nie występuje w napisach)
1982 - MATKA KRÓLÓW (urzędnik w budynku PZPR - nie występuje w napisach)
1981 - odc. 3 w serialu PRZYJACIELE (Obsada aktorska)
1981 - KRÓTKI DZIEŃ PRACY (kapitan z komendy wojewódzkiej MO - nie występuje w napisach)
1980 - odc. 1 w POLONIA RESTITUTA (członek delegacji Pierwszej Brygady u Piłsudskiego)
1974 - ZWYCIĘSTWO (szeregowy Michał Badzioch)
1972 - PALEC BOŻY (aktor - nie występuje w napisach)
1971 - ZABIJCIE CZARNĄ OWCĘ (Złotko)
1971 - PAN SAMOCHODZIK I TEMPLARIUSZE (Michał Piotrowski, polski kuzyn Petersena)
1971 - JESZCZE SŁYCHAĆ ŚPIEW. I RŻENIE KONI... (zięć Misztala)
1970 - PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY (pachołek krzyżacki)
1970 - odc. 3 w DOKTOR EWA (pracownik SKR-u)
1970 - AKCJA BRUTUS (członek oddziału Boruty)
1969 - OSTATNIE DNI (szeregowy Michał Badzioch)
1969 - KSIĘŻYC (białogwardzista Kola)
1968 - KIERUNEK BERLIN (szeregowy Michał Badzioch)
1967 - WESTERPLATTE (zbuntowany żołnierz - nie występuje w czołówce)
1967 - odc. 17 w STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE (Franek, polski żołnierz aresztujący Klossa - nie występuje w czołówce)
1967 - PIECZONA GĘŚ (palacz)
1967 - CZŁOWIEK, KTÓRY ZDEMORALIZOWAŁ HADLEYBURG w KOMEDIE POMYŁEK (fotograf)
1967 - KOMEDIA Z POMYŁEK w KOMEDIE POMYŁEK (Bill, pracownik sklepu Kaschego)
1966 - odc. 2 w Z PRZYGODĄ NA TY (Józek, pomocnik leśniczego)
1966 - PIEKŁO I NIEBO (żołnierz - nie występuje w czołówce)
1965 - NIEDZIELA SPRAWIEDLIWOŚCI (milicjant Walczak)
1965 - KAPITAN SOWA NA TROPIE (Albin, współpracownik Sowy)
1965 - INSTRUMENTUM MORTIS w DZIEŃ OSTATNI - DZIEŃ PIERWSZY (bandyta)
1964 - PRAWO I PIĘŚĆ (milicjant)
1964 - PIĘCIU (Francik, syn Tomali)
1964 - PANIENKA Z OKIENKA (strażnik)
1964 - BARWY WALKI (Franek, członek oddziału AL)
1963 - YOKMOK (szef bandy)
1963 - odc. 1 w WEEKENDY (kinooperator Andrzej, chłopak Magdy)
1962 - ZERWANY MOST (Aleks Dziarnik, brat Olgi)
1962 - O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC (sprawozdawca podczas wyścigu garbusów - nie występuje w czołówce)
1962 - JADĄ GOŚCIE JADĄ... (Obsada aktorska)
1962 - GŁOS Z TAMTEGO ŚWIATA (malarz - nie występuje w czołówce)
1962 - DOM BEZ OKIEN (pomocnik - nie występuje w czołówce)
1961 - HISTORIA ŻÓŁTEJ CIŻEMKI (Kudraś, pomocnik Wita Stwosza)
1961 - DZIŚ W NOCY UMRZE MIASTO (gość w Astorii - nie występuje w czołówce)
1960 - RZECZYWISTOŚĆ (student, członek redakcji Rzeczywistości)
1959 - TYSIĄC TALARÓW (weselnik - nie występuje w czołówce)
1959 - SYGNAŁY (Felek, wspólnik organizatora napadu)
1958 - ZAMACH (Orzeł)
1958 - ZADZWOŃCIE DO MOJEJ ŻONY (chłopak)
1958 - PAN ANATOL SZUKA MILIONA (Franek, członek bandy)
1958 - KALOSZE SZCZĘŚCIA (Murzyn z latającego talerza dostarczający wróżkom kalosze - nie występuje w napisach)
1957 - SKARB KAPITANA MARTENSA (chłopiec okrętowy Mucha)
1957 - KRÓL MACIUŚ I (wyrostek w stolicy - nie występuje w czołówce)
1957 - odc. 1 w EROICA (powstaniec czyszczący broń - nie występuje w czołówce)
1956 - ZIEMIA (Staszek, syn Wawrzyniaczki)
1956 - KONIEC NOCY (Witek)

Etiudy szkolne PWSFTviT:

2008 - ZAPACH KAWY (Partyzant)
2007 - KONGOLA (Stefanowski, dziadek Waldka)
2000 - ZAPACH DESZCZU (Obsada aktorska)
1964 - LUDZIE I DIE MENSCHEN (Obsada aktorska)
1962 - MOJA MUZA (Obsada aktorska)
1961 - HISTORIA NIEZBYT LIRYCZNA (Bobek)

Krótki metraż, dokument, animacja:

2007 - ŚWIĘTY RAFAŁ KALINOWSKI (Obsada aktorska)
2007 - BARDZO KRÓTKI STRAJK. 14 - 15 GRUDNIA 1981 ROKU (Obsada aktorska)
2004 - BĘDZIECIE MOIMI ŚWIADKAMI (Lektor)
2002 - BYŁEM NIC, JESTEM ZIEMIĄ... (Obsada aktorska)
1997 - ZEMSTA W ODRZYKONIU w ZA SIEDMIOMA DUCHAMI (Obsada aktorska - głosy postaci anim.)
1990 - NIEZWYKŁE PRZYGODY PLUSZOWYCH MISIÓW (Obsada aktorska - głosy postaci anim.)
1986 - ZIMA W DOLINIE MUMINKÓW (głosy postaci anim. - Muminek)
1985 - FOTODRAMA (Obsada aktorska)
1983 - SZCZĘŚLIWE DNI MUMINKÓW (Obsada aktorska - głosy postaci anim. - Muminek)
1979 - O CHŁOPCU, KTÓRY ZGUBIŁ DŹWIĘKI (Lektor)
1970 - WALCZĄCA SATYRA (Śpiewają i recytują)

Teatr TV:

1996 - EPITAFIA POLSKIE (Obsada aktorska)
1992 - SĄD NAD BRZOZOWSKIM (kamienicznik)
1988 - DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JONATHAN SWIFT (Członek Rady Opiekuńczej)
1983 - SAMSON I DALILA (Michał Korybut Wiśniowiecki)
1982 - WIELKI CZŁOWIEK DO MAŁYCH INTERESÓW (Marcin)
1980 - ZAKRĘT (Stugrosz)
1981 - COLAS BREUGNON (Chamaille)
1977 - CACAO-CHOIX (Jan Kalinek)
1972 - WIZJA LOKALNA (Konopka)
1971 - KONIEC PODRÓŻY SŁUŻBOWEJ (Obsada aktorska)
1970 - TROPIENIA DNI DZIESIĘĆ (Obsada aktorska)
1970 - POWRÓT (Obsada aktorska)
1970 - HENRYK V (Obsada aktorska)
1969 - ZAMACH /Shaw I./ (Obsada aktorska)
1969 - PROSTACZEK (Obsada aktorska)
1969 - KSIĘŻYCOWE PTAKI (Obsada aktorska)
1968 - WIOSENNY DESZCZ (Obsada aktorska)
1966 - BŁĘKITNY PATROL (Obsada aktorska)
1965 - PLAYBOY ZACHODNIEGO ŚWIATA (Obsada aktorska)
1965 - DRZEWO (Obsada aktorska)

Spektakle:


2015 - WYTWÓRNIA PIOSENEK (obsada aktorska) reż.: M. Wojtyszko Maciej, A. Wojtyszko / Teatr Powszechny w Łodzi
2012 - MAYDAY 2 (rola: Tata) reż.: M. Sławiński / Teatr Powszechny w Łodzi
2008 - ZATRUDNIMY STAREGO KLAUNA (obsada aktorska) reż.: J. Celeda / Teatr Powszechny w Łodzi
2008 - Wieczór kawalerski (postać: Kierownik hotelu), reż.: M.Sławiński
2008 - Zatrudnimy starego klauna (forma twórczości: role), reż.: J.Celeda
2006 - Dramacik (forma twórczości: role), reż.: J.Głomb Jacek
2006 - Miasteczko, w którym czas się zatrzymał (forma twórczości: role), reż.: M.Bogajewska
2006 - Cut to The Brains. Zaduma nad Szekspirowskim Królem Learem (postać: Gloucester), reż.: J.Steppling
2004/2005 - Chłopcy (postać: Jo-Jo), reż.: M.Pasieczny
2003 - Piękna Lucynda (postać: Sufler), reż.: E.Korin
2001 - Zemsta (postać: Dyndalski), reż.: M.Sławiński
2000 - Damy i huzary (postać: Grzegorz), reż.: A.Glińska
2000 - Ranyjulek czyli Tuwim wstawion - Wieczór kabaretowy III (forma twórczości: role), reż.: M.Pacuła
1999 - Skąpiec (postać: Simon), reż.: A.Tyszkiewicz
1998 - Balladyna (postać: Lekarz królewski), reż.: W.Adamczyk
1998 - Gracze (postać: Zamuchryszkin), reż.: J.Orłowski
1997 - O co biega (postać: Pastor), reż.: M.Sławiński
1996 - Obiecanki cacanki (postać: Dr Dreufuss), reż.: W.Adamczyk
1996 - Czarodziej (postać: Wujek Henry, Strażnik), reż.: J.Niesobska
1995 - Z rączki do rączki (postać: Pan Jenkis), reż.: M.Sławiński
1994 - Love story (postać: Fil, ojciec Jenny), reż.: A.Hofman
1994 - Czarodziej z OZ (postaci: Generał rekrutów, Wujek Henry, Strażnik), reż.: DMiłkowski
1993 - Okno na parlament (postać: Kelner), reż.: M.Sławiński
1992 - Ratuj się kto może (postać: Inspektor Porterhouse), reż.: W.Adamczyk
1992 - Bajki samograjki (forma twórczości: role), reż.: H.Adamek, M.Korwin
1992 - Ania z Zielonego Wzgórza (postać: Mateusz Cuthbert), reż.: M.Korwin
1991 - Aktor (postać: Śmieciarz), reż.: B.Cybulski
1991 - Ciężkie czasy (postać: Lechicki), reż.: J.Schejbal
1990 - Bal manekinów (postać: Pan 2), reż.: J.Buchwald
1989 - Pułapka na myszy (postać: Pan Paravicini), reż.: J.Słotwiński
1989 - Pułapka na myszy (postać: Pan Paravicini), reż.: J.Słotwiński
1989 - Piotruś Pan (postać: Plama), reż.: R.Kamińska, B.Wrocławski
1988 - Dzień dłuższy niż stulecie (postać: Sabitżan), reż.: A.Wilkin
1988 - Sen nocy letniej (postać: Pigwowicz), reż.: D.Bargiełowski
1987 - Fanfan tulipan (postać: Querolle), reż.: Z.Czeski
1986 - Poskromienie złośnicy (postać: Gremio), reż.: J.Nebesky
1986 - Garaż (postać: Sidorin), reż.: D.Bargiełowski
1985 - Śpiewnik domowy (forma twórczości: role), reż.: A.Hanuszkiewicz
1985 - Kram z piosenkami (postaci: Pan Wincenty; Smakosz; Szlachcic), reż.: M.Szonert
1984 - Zwodnica (forma twórczości: role), reż.: D.Bargiełowski
1984 - Intryga i miłość (postać: Wurm), reż.: M.Korwin
1984 - Jan Maciej Karol Wścieklica (postać: Czeczobut), reż.: A.Strokowski
1984 - Kartoteka (postać: Gość w cyklistówce), reż.: M.Gliński
1983 - Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale (postać: Morgal), reż.: M.Szonert
1982 - Szeryf Brandy (postać: Jan Bober), reż.: F.Erol, B.Fijewska
1982 - Wesele (postać: Ksiądz), reż.: M.Z.Bordowicz
1982 - Szewcy (postać: Strażnik), reż.: D.Bargiełowski
1981 - Zbrodnia i kara (postać: Woźnica), reż.: M.Szonert
1981 - Betleem polskie (postać: Krakowiak), reż.: Cz.Przybyła
1980 - Colas Breugnon (postać: Proboszcz), reż.: T.Junak
1980 - Igraszki z diabłem (postać: Karborund), reż.: J.Gruda
1979 - Montserrat (postać: Kupiec), reż.: R.Kłosowski
1979 - Biedermann i podpalacze (postać: Koryfeusz chóru strażaków), reż.: L.Zamkow
1979 - Piotruś Pan (postać: Plama), reż.: R.Kamińska, B.Wrocławski
1979 - Słowo muszkieterskie (postać: Jussac), reż.: V.Lohnisky
1979 - Ludzie energiczni (postać: Prostaczek), reż.: J.Zbiróg
1978 - PRZEDSTAWIENIE HAMLETA WE WSI GŁUCHA DOLNA (postać: Joca Skokic + asystent reżysera), reż.: A.Kondratiuk
1977 - Zakręt (postać: Stugrosz), reż.: G.Królikiewicz
1977 - Mecz (postać: Skarbnik), reż.: J.Kondratiuk
1977 - Ryszard III (postać: Markiz Dorset), reż.: J.Hoffmann
1976 - Szwejk (postać: Kovarzik; Tajniak), reż.: J.Zaorski
1976 - Słoń (postać: Mitia), reż.: A.Kondratiuk
1975 - Wiśniowy sad (postać: Jasza), reż.: R.Sobolewski
1975 - Turoń (postać: Staszek), reż.: R.Kłosowski
1974 - Maria (postać: Kuźma), reż.: M.Szonert
1974 - Dama Kameliowa (postać: Gustaw), reż.: A.Borysławska
1974 - Dziewczyna na sprzedaż (postać: Rekrut), reż.: V.Lohnisky
1974 - Czerwony Kapturek (postać: Lis), reż.: B.Kopciowski
1973 - Alkad z Zalamei (postać: Żołnierz), reż.: M.Z.Bordowicz
1973 - Wielki człowiek do małych... (postać: Karol + forma twórczości: układ ruchu), reż.: H.Szletyński
1973 - Miłość jest złym doradcą (postać: Fred Ogden + forma twórczości: asystent reżysera), reż.: A.Zakrzewski
1973 - Matka Courage (postać: Schweizerkas), reż.: J.Hoffmann
1972 - Królewskie polowanie na... (postać: Trujillo), reż.: R.Sykała
1972 - Trzy siostry (forma twórczości: asystent reżysera), reż.: R.Sykała
1972 - Król Lear (postać: Błazen), reż.: M.Z.Bordowicz
1972 - Zamieć (postać: Żaworonkow), reż.: R.Sobolewski
1972 - Słoneczny kraj (postać: Grzymek), reż.: A.Maria Marczewski
1971 - Ksiądz Marek (postać: Józefat), reż.: M.Z.Bordowicz
1971 - Ojciec królowej (postać: Podstoli), reż.: W.Wilhelm
1970 - Henryk V (postać: Sir Tomasz Gray; Bates), reż.: M.Z.Bordowicz
1970 - Lizystrata (postać: Poeta), reż.: R.Sykała
1970 - Zatopione królestwo (postać: Marek), reż.: M.Malicka
1969 - Kim jesteś inżynierze (postać: Przepiórka), reż.: R.Sobolewski
1969 - Boso, ale w ostrogach (postać: Staszek), reż.: R.Sykała
1969 - Ojcowie rodzą się w szafach (postać: Cerezza), reż.: R.Sykała
1968 - Bereziacy - Program składany (postać: Więzień), reż.: R.Sykała
1968 - Kawior i kaszanka (postać: Roberto Lamanna), reż.: R.Sykała
1968 - Rzecz listopadowa (postać: Asystent), reż.: R.Sykała
1968 - Turniej z czarodziejem (postać: Janek), reż.: J.Mazanek
1967 - Święta Joanna (postać: Paź Dunois), reż.: R.Sykała
1967 - Klub kawalerów (postać: Władysław Topolnicki; Antoś), reż.: J.Wróblewski
1966 - My Fair Lady (postać: Freddy Eynsford-Hill), reż.: R.Sykała
1966 - Tajemnica starej wierzby (postać: Jasio), reż.: J.Mazanek
1965 - W 80 dni dookoła świata (postać: Młodszy Passpartout), reż.: V.Lohnisky
1965 - Dom otwarty (postać: Bagatelka), reż.: R.Sykała
1965 - Tango (postać: Artur), reż.: R.Sykała
1964 - Hamlet nie ma racji (postać: Fritzi), reż.: A.Witkowski
1964 - Romeo i Julia (postać: Przyjaciel Romea), reż.: R.Sykała
1964 - Pod własnym dachem (postać: Tom), reż.: A.Witkowski
1964 - Zamach (postać: Sierżant), reż.: R.Sykała
1964 - Piosenka prawdę ci powie (forma twórczości: role), reż.: B.Fijewska, J.Wyszomirski
1964 - Niewidzialny książę (postać: Wojtek), reż.: M.Szonert
1963 - Klub Pickwicka (postać: Bob Sawyer), reż.: J.Bratkowski
1963 - Jaśnie pan Nikt (postać: Camillo), reż.: B.Artemska
1963 - Kataki czyli wróg (postać: Alvin), reż.: R.Sykała
1962 - Kwiaty łódzkie (postać: Gazeciarz), reż.: R.Sykała
1962 - Droga do Rzymu (postać: Strażnik armii kartagińskiej), reż.: R.Sykała
1962 - Przed maturą (postać: Mały Cachou), reż.: R.Sykała
1962 - 12 krzeseł (postać: Kola), reż.: R.Sykała
1961 - Wesołe miasteczko (postać: Florek), reż.: R.Sykała
1960 - Pokój pełen dymu (postać: Pig), reż.: R.Sobolewski
1960 - Z nadmiaru miłości (postać: Piotr), reż.: J.Walden
1960 - Skowronek (postać: Brat), reż.: R.Sykała
1960 - Królowa Śniegu (postać: Kaj), reż.: Z.Jabłoński
1959 - Dotykać nie wolno (forma twórczości: role), reż.: Z.Koczanowicz
1959 - Błękitny patrol (postać: Nr 632 - szeregowiec Whitaker), reż.: R.Sykała
1959 - Za siedmioma górami (postać: Jasiek-Chwat), reż.: Z.Jabłoński
1958 - Pamiętnik Anny Frank (forma twórczości: role), reż.: Z.Koczanowicz
1958 - Królowa przedmieścia (postać: Felek; Bródka; Kataryniarz), reż.: Z.Koczanowicz
1958 - Jak dzieci przepraszały... (forma twórczości: ewolucje taneczne), reż.: Z.Jabłoński
1958 - Jak dzieci przeprosiły... (postać: Mydełko), reż.: Z.Jabłoński

Nagrody:

1964 - Kalisz, IV KST - wyróżnienie za rolę Alvina w sztuce KATAKI w Teatrze Powszechnym w Łodzi
1980 - Odznaczenie (Odznaka Honorowa m. Łodzi)
1985 - Odznaczenie (Złoty Krzyż Zasługi)
1985 - Odznaczenie (Zasłużony Działacz Kultury)
1985 - Odznaczenie (Medal 40-lecia)
1986 - Nagroda Dyrektora Wydziału Kultury i Sztuki miasta Łodzi
1996 - Nagroda Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu miasta Łodzi