Anna Gajewska

>> wróć do listy osób
 
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska
  • Anna Gajewska

Płeć kobieta
Rok urodzenia 1976
Wzrost 167 cm
Waga 56 kg
Sylwetka szczupła
Kolor włosów szatyn
Kolor oczu zielone
Karnacja jasna
Rozmiar odzieży M
Agent aktorski Adrian Stanisławski
adrian@skene.pl
+48 600 949 373
Umiejętności Śpiew
Gra na flecie
Gra na gitarze
Prawo jazdy B
Jazda konna
Szermierka
Pływanie
Koszykówka
Jazda na łyzwach
Języki obce angielski brit.
francuski
rosyjski
angielski u.s.a.
Taniec Podstawy
> Pobierz portfolio > Obejrzyj filmy
Profile zawodowe
> Aktor
Resume Wykształcenie:

1999 - Dyplom Akademii Teatralnej im. A.Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Aktorski
1988 - 1990 - Szkoła Muzyczna I stopnia w Białymstoku, klasa gitary


Doświadczenie zawodowe:

1999 - 2004 - Teatr Dramatyczny
2003 - Teatr Nowy
2004/2005 - Teatr Syrena
2004/2005 - Rampa
2005 - Teatr Nowy Praga
2006 - 2008 - Laboratorium Dramatu
2007/2008 - Studio Teatralne KOŁO
Od 2009 - Aktorka Teatru na Woli
Współtworzy Fundację Sztuki Arteria


Filmografia:

2017 - odc. 1319 w serialu M JAK MIŁOŚĆ (rola: matka Olki)
2016 - odc. 100 w serialu KOMISARZ ALEX (rola: Dyrektorka domu seniora)
2014 - odc. 1062 w serialu BARWY SZCZĘŚCIA (rola: Lekarka)
2013 - odc. 32 w PRAWO AGATY (rola: Liliana Goździk)
2010 - odc. 512 w BARWY SZCZĘŚCIA (rola: lekarka)
2010 - odc. 64 w OJCIEC MATEUSZ (rola: Beata Wolańska - żona Mikołaja)
2010 - Serial SAMO ŻYCIE (rola: pracownica Agencji Reklamowej `Aspekt`)
2009 - Serial KLAN (rola: Helena - sekretarka Marka Walczaka)
2009 - MOJA KREW (Konsultacja językowa + rola: śpiewaczka na weselu)
2007 - odc. 2, 4-10, 13, 14 w EKIPA (rola: dziennikarka)
2006 - odc. 54 w KRYMINALNI (rola: lektorka Justyna Idzik)
2004 - odc. 190 w NA DOBRE I NA ZŁE (rola: wychowawczyni klasy Kamila i Adama)
2000/2001 - Serial MIASTECZKO (rola: Marysia Małecka - siostra Michała)


Etiudy szkolne PWSFTviT:

2007 - Norweski film krótkometrażowy FALSTART (Obsada aktorska)


Teatr TV:

2001 - BEATRIX CENCI (rola: Wiedźma), reż.: J.Englert
1998 - KSIĄŻĘ CHOCHLIK (Obsada aktorska)
1998 - SZKOLNE GRAFFITI II (rola: Anka)
1997 - SZKOLNE GRAFFITI (rola: Anka)


Spektakle - Teatr na Woli / Laboratorium Dramatu Warszawa:

2013 - KAMASUTRA reż.: A.Figura (rola: Miłośnica)
2012 - OPERETKA reż.: W.Kościelniak (rola: Walentowa)
2011 - BADEN-BADEN reż.: A.Figura (rola: Udi) / Scena Przodownik
2011 - GARDENIA reż.: A.Figura (rola: Kobieta)
2010 - MERLIN. INNA HISTORIA reż.: O.Spisak (rola: Viviana)
2007 - TIRAMISU reż.: A.Figura (rola: Dyrektorka)
2006 - KOWAL MALAMBO reż.: O.Spisak (rola: Lola)
2006 - KORONACJA reż.: Ł.Kos (rola: Kochanka) / Scena Przodownik


Inne spektakle:

2010 - DOLINA MUMINKÓW W LISTOPADZIE reż.: I.Gorzkowski / Studio Teatralne Koło (rola: Filifionka)
2008 - UKRYJ MNIE W GAŁĘZIACH DRZEW reż.: I.Gorzkowski / Premiera w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie oraz Studio Teatralne
Koło (rola: Maria)
2007 - HYDRAULIK reż.: I.Gorzkowski / Studio Teatralne Koło (rola: Nina)
2005 - OPERA ZA TRZY GROSZE reż.: L.Adamik / Teatr Syrena (rola: Polly)
2004 - SALLINGER reż.: M.Sieczkowski / Teatr Nowy; Fabryka Trzciny Warszawa (rola: Anna)
2003 - NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ reż.: A.Pawłowski / Teatr Nowy w Warszawie (rola: Klara)
2002 - ALICJA W KRAINIE CZARÓW reż.: T.Hynek (rola: Gołębica)
2001 - WSZYSTKO DOBRE, CO SIĘ DOBRZE KOŃCZY reż.: P.Cieślak / Teatr Dramatyczny w Warszawie (rola: Helena)
1999 - IWANOW reż.: M.Bednarkiewicz / przedstawienie dyplomowe (rola: Anna Pietrowna)
1999 - ĆWICZENIA Z SZEKSPIRA reż.: M.Wojtyszko (role: Wiedźma, Desdemona)


Polski dubbing / Głos:

2012 - Podróż na tajemniczą wyspę / Journey 2: The Mysterious Island (rola: Liz)
2012 - Prawie jak gladiator / Gladiatori di Roma (rola: Velia)
2011 - Kung Fu Panda 2 (rola: Wróżbitka)
2011 - Jednostka przygotowawcza: aniołki kontra ancymony / Prep & Landing: Naughty vs. Nice (rola: Magee)
2011 - Powodzenia Charlie: Film drogi / Good Luck Charlie, Its Christmas! (rola: Amy)
2011 - Ciało Chrystusa (rola: Anna Susz) - głos
2010 - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna / Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (rola: Persefona)
2010 - Zemsta futrzaków / Furry Vengeance (rola: Tammy)
2010 - Karate Kid (rola: Sherry)
2010 - Marmaduke - pies na fali (rola: Izabel)
2010 - Żółwik Sammy: W 50 lat dookoła świata / Sammys avonturen: De geheime doorgang (rola: Irena)
2010 - Randka z gwiazdą / StarStruck (rola: Barbara Olson)
2010 - Przyjaciel Świętego Mikołaja / The Search for Santa Paws (rola: Pani Stout)
2010 - Szesnaście życzeń / 16 Wishes (rola: Sue, matka Abby)
2010 - Bestia z Wolfsberga / The Boy Who Cried Werewolf (rola: Mama)
2010 - Barbie w świecie mody / Barbie: A Fashion Fairytale (rola: Grace)
2010 - Harriet szpieguje ? wojna blogów / Harriet the Spy: Blog Wars (rola: Violetta Welsch)
2009 - Hannah Montana. Film
2009 - Czarodzieje z Waverly Place: Film / Wizards of Waverly Place: The Movie (rola: Theresa Russo)
2009 - O, Kurczę! / Hatching Pete (rola: Doris Ivey)
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej / The Courageous Heart of Irena Sendler (rola: Danuta)
2009 - Mikołajek / Le Petit Nicolas (rola: Pani)
2009 - My Little Pony: Twinkle Wish Adventure (rola: Smoczyca Whimsey Weatherbee)
2009 - Podniebny pościg / Skyrunners (rola: Robin Burns)
2009 - Klopsiki i inne zjawiska pogodowe / Cloudy with a Chance of Meatballs
2009 - Jednostka przygotowawcza / Prep & Landing (rola: Magee)
2008 - Tajemnica Rajskiego Wzgórza / The Secret of Moonacre (rola: Lawenda)
2008 - Barbie i Diamentowy Pałac / Barbie and the Diamond Castle (rola: Lidia)
2008 - Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek (rola: Matka Luli i Fera)
2008 - Viva High School Musical Argentyna / High school musical: El desafio (rola: Matka Agus)
2008 - Pokemon: Giratina i Strażnik Nieba / Gekijô ban poketto monsutâ: Daiamondo pâru - Giratina to sora no hana (rola: Layla)
2008 - Niebieski słoń / The Blue Elephant
2007 - Koń wodny: Legenda głębin / The Water Horse (rola: Anne)
2007 - Klub Winx - Tajemnica Zaginionego Królestwa / Winx Club - Il Segreto Del Regno Perduto (rola: Mandragora)
2007 - Arka Noego / El Arca (rola: Panty)
2007 - Shrek Trzeci / Shrek the Third
2006 - Alex Rider: Misja Stormbreaker / Stormbreaker (rola: Jack Starbright)
2005 - Jan Paweł II: Nie lękajcie się / Have No Fear: The Life of Pope John Paul II
2012 - Mega Spider-Man / Ultimate Spider-Man (rola: Ciocia May)
2012 - Violetta (rola: Jade LaFontaine)
2010 - Powodzenia Charlie / Good Luck Charlie (rola: Amy)
2010 - My Little Pony: Przyjaźń to magia / My Little Pony: Friendship Is Magic (rola: Zecora)
2010 - The Looney Tunes Show (rola: Tina)
2010 - Transformers Prime (rola: Airachnid)
2010 - Scooby-Doo i brygada detektywów / Scooby-Doo! Mystery Incorporated (rola: Angela Dynamit / Cassidy Williams)
2009 - 2012 - Nie ma to jak statek / The Suite Life on Deck (rola: Gigi / Gitanjali / Becky)
2009 - Zafalowani / Stoked (rola: Martha)
2009 - Geronimo Stilton (rola: Złodziejka)
2009 - Ja w kapeli / Im in the Band
2009 - Superszpiedzy / The Amazing Spiez (rola: Ciocia Trudy)
2008 - Stacyjkowo / Chuggington (rola: Wiola)
2008 - Iron Man (rola: Matka Gene?a / Reporterka TV)
2008 - Dzieciak kontra Kot / Kid vs Kat
2007/2008 - Magi-Nation (rola: Shimmer / Truptika / Boashi)
2007 - Czarodzieje z Waverly Place / Wizards of Waverly Place (rola: Theresa Russo)
2007 - Wielka rodzina / The Large Family (rola: Leszek)
2006 - Five Minutes More (rola: Gosia)
2006 - Złota rączka / Handy Manny (rola: Tania)
2006 - Lola i Virginia (rola: Dziewczyna Charlyego)
2006 - Śniegusie / Ozie Boo! (rola: Franio)
2006 - Spadkobiercy Tytanów / Class of the Titans (rola: Tezja)
2006 - Pomocnik św. Mikołaja / SantApprentice (rola: Elena), gościnnie
2006 - H2O, wystarczy kropla / H2O: Just Add Water (rola: Charlotte Watsford / Samanta Roberts / Sheryl)
2006 - Galactik Football (rola: Mei / Maya / Adin)
2005 - 2008 - Ben 10 (rola: Czarodziejka)
2005 - Rodzina Rabatków / La Famille Passiflore
2005 - Amerykański smok Jake Long / American Dragon: Jake Long (rola: Steno / Dolores)
2004 - 2007 - Nieidealna / Unfabulous (rola: Sue Singer)
2004 - Świat Todda / Todd World (rola: Mama Stefcii)
2004 - Koszmarny Karolek / Horrid Henry (rola: Śpiewająca Roksana)
2003 - Legenda Nezha / The Legend of Nezha (rola: Yin)
2002 - Kim Kolwiek / Kim Possible (rola: Kim Kolwiek)
2001 - 2006 - Liga Sprawiedliwych / Justice League (rola: Kara / Galatea / Barda Free / Shayera)
1999 - SpongeBob Kanciastoporty / SpongeBob SquarePants (rola: Agencja)
1978 - Był sobie człowiek / Il Était une fois... lhomme

Polski dubbing - gry komputerowe:

2013 - StarCraft II: Heart of the Swarm (rola: Sara Kerrigan)
2012 - Risen 2: Mroczne wody / Risen 2: Dark Waters (rola: Badriya)
2012 - Diablo III (rola: Kala / Adena, sprzedawczyni osobliwości)
2012 - Sorcery: Świat Magii (rola: Królowa koszmarów)
2012 - Resistance: Burning Skies (rola: Natalie)
2011 - Uncharted 3: Oszustwo Drake?a / Uncharted 3: Drakes Deception (rola: Chloe Frazier)
2011 - The Elder Scrolls V: Skyrim (rola: Delphine)
2011 - Arcania: Upadek Setarrif / Arcania: Fall of Setarrif (rola: Zyra)
2010 - Arcania: Gothic 4 (rola: Zyra / Ahnnosiri)
2010 - Dragon Age: Początek - Przebudzenie / Dragon Age: Origins - Awakening (rola: Velanna)
2010 - StarCraft II: Wings of Liberty (rola: Banshee / Jessica Hall)
2009 - Uncharted 2: Among Thieves (rola: Chloe Frazer)
2009 - League of Legends (rola: Leona / Fiora)
2009 - Dragon Age: Początek / Dragon Age: Origins (rola: Nesiara)
2008 - Fallout 3 (rola: Sarah Lyons / Doktor Li)
2007 - Mass Effect (rola: Gianna Parasini)
2007 - Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy / Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer (rola: Kaelyn Gołębica)
2007 - Fantasy Wars (rola: Gilven)
2006 - Neverwinter Nights 2 (rola: Kaelyn Gołębica)
2001 - Alone in the Dark: Koszmar powraca / Alone in the Dark: The New Nightmare (rola: Aline Cedrac)


Wybrane projekty muzyczne:

2010 - użyczenie głosu w animacji, reż.: S.Boddek i P.Greenaway na otwarciu Centrum Nauki Kopernik
2009 - Spektakl WARSZAWA FANTOM reż.: R.Kosewski / 4. Edycja Festiwalu Niewinni Czarodzieje w Warszawie (rola: Konduktorka)
2009 - udział w koncercie z okazji 65. rocznicy Powstania Warszawskiego, reż.: R.Kołakowski / Teatr Wielki w Warszawie
2004 - 2009 - OPERA ZA TRZY GROSZE reż.: L.Adamik / Teatr Syrena w Warszawie (rola: Polly)
2000 - 2006 - udział w Operach Radiowych: ZIMA, JESIEŃ, NIEBOSKA SYMFONIA, BALLADYNA reż.: A.Seniuk, muz.: M.Małecki / Sala Koncertowa Polskiego Radia w Warszawie
2003 - 2006 - WIELKA WODA reż.: J.Szurmiej / Teatr Rampa w Warszawie (rola: Agnieszka Osiecka)

Wybrane projekty edukacyjne:

2009 - prowadzenie zajęć teatralnych w Ognisku Teatralnym u Machulskich
2009 - reżyseria spektaklu POLOWANIE z młodzieżą ze Studenckiego Teatru Praskiego
2007 - reżyseria spektaklu TAM KAM z udziałem polskiej i wietnamskiej młodzieży (premiera Teatr Staromiejski)


Wybrane projekty społeczno - kulturowe:

2006 - PODRÓŻ DO AZJI - wycieczki na Stadion Dziesięciolecia w Warszawie
2005 - WIET NAM GRA - kampania społeczna na temat mniejszości wietnamskiej
2005 - scenariusz i reżyseria dokumentu WARSZAWIACY o mniejszości wietnamskiej


Warszaty i kursy:

2009 - XII Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, Łukowiska
2007 - Warsztat Techniki dramowo-teatralne, Warszawa
2006 - V Edycja Letniej Sztuki Dialogu, Warszaty Teatralne, Wigry
2004 - Warsztaty wokalne prowadzone przez Marinę Kunikową, Warszawa


Nagrody i Wyróżnienia:

2009 - Grand Prix IX Konkursu dla Aktorów na Interpretację Tekstu Biblijnego, Klasyki Polskiej i Obcej w Poznaniu, Noc Verba Sacra
2006 - WDECHA Gazety Wyborczej za projekt `Podróż do Azji` w kategorii Najciekawsze Wydarzenie w Warszawie
2006 - Wyróżnienie za film WARSZAWIACY na Międzynarodowym Festiwalu Kina Autorskiego w Zielonej Górze
2006 - Grand Prix Warszawskich Alternatyw Filmowych za film WARSZAWIACY
2003 - udział w finale Drugiej Edycji Festiwalu im. Anny German TAŃCZĄCE EURYDYKI w Zielonej Górze
1999 - Wyróżnienie za rolę Heleny w przedstawieniu ĆWICZENIA Z SZEKSPIRA w reż. Macieja Wojtyszki podczas Przeglądu Spektakli
Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi